تفاوت های کلیدی میان میزبانی اشتراکی و میزبانی اختصاصی

زمانیکه کارفرمایان تصمیم به راه اندازی تجارت آنلاین مینمایند، اغلبا در انتخاب نوع میزبانی خویش به تردید می افتند.

تفاوت های بسیار مهمی میان میزبانی اشتراکی و اختصاصی وجود دارد، بنابراین قبل از انتخاب باید تحقیقی در این باره صورت گیرد. با مطالعه موارد ذیل تفاوت های کلیدی میان این دو میزبانی را متوجه خواهید شد.

  1. میزبانی چندین سایت بر روی سرور: در یک بسته میزبانیِ اشتراکی، سایت های دیگری در داخل سرور موجود اند که در کنار وبسایت شما میزبانی می شوند.
  2. پهنای باند یا فضای قابل استفاده در هارد دیسک: در میزبانی اشتراکی، فضای سهم بندی شده برای شما محدود میباشد. زیرا اشتراک کنند گان دیگری در سرور شما سهم دارند. در صورت نیاز به استفاده بیشتر از سهمتان، هزینه ای دیگر بالای تان شارژ خواهد شد. اما در میزبانی اختصاصی تماما فضا و پهنای باند متعلق به شما بوده می باشد.
  3. هزینه: در میزبانی اشتراکی، منابع سرور در بین چندین کاربر تقسیم بندی شده که هزینه را نیز کاهش میدهد و اما در داخل میزبانی اختصاصی به دلیل منحصر بودن سرور تنها به یک کاربر، هزینه بیشتری را در بر دارد.
  4. مهارتهای فنی لازمه: در میزبانی اشتراکی، به دلیل موجودیت یک مدیر کل در سرور، احتیاج به داشتن مهارت های خاص برای دفاع از امنیت و ثبات سرور نیاز نیست.در میزبانی اختصاصی باید مهارت های زیادی برای  مدیریت و نظارت سرور داشته باشید. هر چند برنامه ریزی و مدیریت کامل در میزبانی اختصاصی قابل دسترس است، اما با هزینه بیشتری روبرو خواهید شد.
  5. امنیت: در میزبانی اشتراکی، شرکت مربوطه با نصب برنامه های امنیتی و دیواره های آتشین (فایروال ها) از رخنه پذیری در سرور جلوگیری مینماید.

امنیت سرور در میزبانی اختصاصی به عهده خود شماست، بنابراین باید کنترول کننده خوبی برای برنامه های امنیتی خود باشید و برخلاف سرورهای میزبانی اشتراکی، درد سر کمتری برای مبارزه با ویروس ها را دارید.

  1. فهرست سیاه وبسایت ها: در میزبانی اشتراکی احتمال بیشتری برای اضافه شدن به فهرست سیاهِ موتورهای جستجوگر وجود دارد، زیرا اشتباه هر یک از کاربران اشتراکی، موجب مسدود شدن آي پیِ سرور خواهد شد.

در میزبانی اختصاصی شما هرگز مسدود نخواهید شد، مگر اینکه خودتان مرتکب کدام اشتباهی گردید.

  1. عملکرد سرور و زمان پاسخگویی: میزبانی اشتراکی با اشتراکی دیگر و با منابع یکسان، میتواند ترافیک زیادی بوجود آورده که این ترافیک نیز میتواند منابعی از قبیل پهنای باند، سرعت بارگیری و پاسخگویی را کاهش دهد.
  2. میزان کنترول : بر روی سرور اختصاصی کنترول بیشتری میشود داشت، طوریکه هر گونه نرم افراز دلخواه را میتوان به آن اضافه نمود. امنیت و انعطاف پذیری بیشتری را تجربه خواهید کرد که بسیار سودمند می باشد.

نوت: نوع میزبانی یی را که انتخاب میکنید، بستگی به بودجه و مقدار کنترولی که خواهانش هستید دارد. فرقی نمیکند که کدام یک از این دو نوع میزبانی را انتخاب میکنید، بلکه مصمم بودنتان با اهمیت است.

از قیمت های بی نظیر میزبانی اشتراکی ما با طراحی رایگان وبسایت خویش لذت ببرید. برای معلومات بیشتر از این لینک استفاده نموده و یا از اینجا با ما به تماس شوید.


مترجم: امید دورانی

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *